سمیک - SAMICK

شرکت سمیک با بیش از ۵۰ سال سابقه یکی از سازندگان مطرح پیانو می‌باشد. در این مطلب به معرفی این برند و برخی نوآوری‌های آن در صنعت ساخت پیانو میپردازیم.

عنوان برند اصلی :SAMICK

تولیدکننده‌ی برندهای V.m Knabe و Pramberger و Sieler

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
http://www.smcmusic.com


آدرس نمایندگی در ایران :

شرکت بازرگانی درسا نوا

تهران - خیابان شریعتی، تقاطع شریعتی - صدر

02122611836-02122611837

09126770677

www.samick-dorsa.com

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


محل تولید

شرکت Samick Musical Instrument Mfg. Co. Ltd واقع در شهر Inchon کره جنوبی
شرکت Samick Musical Instrument Mfg. Co. Ltd واقع در شهر Bogor (جاوه غربی)‌ در کشور اندونزی


لیست رابطه شماره‌ سریال و سال ساخت (‌جهت تخمین عمر پیانوهای قدیمی سمیک) :

1978-30150
1981-31960
1984-50630
1988-114390

 

در سال ۱۹۵۸ Hyo Ick Lee شرکت سمیک را با هدف توزیع پیانوهای Baldwin در کره جنوبی تأسیس نمود. علیرغم شرایط اقتصادی دشوار در کشور جنگ زده‌ی کره ، لی در اوایل سال ۱۹۶۰ شروع به تولید و فروش تعداد محدودی پیانوی دیواری کرد که اغلب قطعات آن از خارج وارد می‌شد. با گذشت زمان و بهبود وضعیت اقتصادی کره جنوبی، لی دامنه فعالیتهایش را گسترش داد و درسال ۱۹۶۴ شروع به صادارت پیانوهای سمیک به سایر کشورها کرد. چیزی نگذشت که سمیک به یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان پیانو تبدیل شد و اغلب قطعات مورد استفاده در پیانو را خودش تولید می‌کرد. در چند دهه بعد سمیک در تولید سازهای دیگرنظیر گیتار نیز قدم برداشت و کارخانجاتی را در چین و اندونزی تأسیس کرد. افزایش دستمزدها در کشور کره موجب شد تا سمیک بیشتر تولیدات خود را به کارخانه‌هایش در چین و اندونزی انتقال دهد.

در اواخر دهه ۱۹۹۰ بحران مالی شدید در کشورهای آسیایی موجب شد تا شرکت سمیک نیز اعلام ورشکستگی نماید. با این وجود این شرکت درسال ۲۰۰۲ مجددا توانست به ثبات اقتصادی بازگردد و در حال حاضر در بهترین شرایط مالی و سوددهی قرار دارد.

به گفته کمپانی سمیک،‌ واژه‌ی «سمیک» در زبان کره‌ای به معنای «سه منفعت» است و انتخاب این نام سمبلی از آرمانهای این شرکت مبنی بر منفعت کارخانه، مصرف کننده و اقتصاد کره جنوبی است.

شرکت موسیقی سمیک (SMC) بازوی فروش و بازاریابی این شرکت کره‌‌ای در امریکای شمالی محسوب می‌شود که وظیفه‌ی توزیع و فروش برندهای Samick, Pramberger, W.m Kanbe و Sieler را بر عهده دارد. سمیک در حال حاضر فروش و توزیع برندهای Bernhard Steiner, Conover Cable, Hazelton Bros., Remington و یا Sohmer & Co را به طور کامل متوقف نموده‌ است. فروش برند Kohler & Campbell نیز به تازگی در امریکا متوقف شده است ولی در سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

تمامی پیانوهایی که با برند Samick به امریکا صادر می‌شوند در کارخانه اندونزی تولید و مونتاژ می‌شوند. دو برند نفیس تر Wm. Knabe و  J.P. Pramberger در کره جنوبی تولید می‌شوند. شرکت سمیک اعلام کرده است که به تدریج بیشتر خطوط تولیدی خود را از کره به چین و اندونزی منتقل می‌کند ولی تولید برخی از مدل‌ها همچنان در کشور کره جنوبی ادامه می‌یابد. شرکت SMC در ایالت تنسی امریکا مرکزی را ایجاد نموده است که به عنوان انبار و امور اداری از آن استفاده می‌کند. همچنین برخی از پیانوهای نفیس سمیک پیش از تحویل به خریداران امریکایی در این مرکز مجددا کوک، رگلاژ و صداسازی می‌شوند.

 FS 280 گرند پیانو کنسرت سمیک

گرند پیانوی ۲۸۰ سانتیمتری سمیک (FS-280)

 

در دهه ۱۹۸۰ شرکت سمیک از Klaus Fenner طراح مشهور پیانو دعوت کرد تا با تغییر طراحی پیانوهای سمیک صدای آنها را به صدای پیانوهای اروپایی نزدیک کند. در حال حاضر اغلب پیانوهای سمیک با استفاده ازاین طرح تولید می‌شوند. همچنین صفحه صدا در بسیاری از پیانوهای تولید شده توسط این شرکت از نوع صفحه صدای لامینیت شده است. در این طرح صفحه صدا از چوب صنوبر ساخته شده و هر دو روی آن با لایه نارکی از چوب پوشش داده می‌شود که سمیک آن را  «surface tension soundboard» می‌نامد. شرکت سمیک با نظارت Klaus Fenner از اوایل دهه ۱۹۸۰ استفاده از این طرح را در پیانوهای خود آغاز کرد و در حال حاضر بسیاری از سازندگان پیانو از این صفحه صدا در ساخت پیانوهای خود استفاده می‌کنند. وجود این لایه های نازک از ترک خوردن و تغییر شکل تاج صفحه صدا جلوگیری می‌کند و در عین حال کیفیت صدادهی آن با حالت بدون لایه تفاوت چندانی ندارد.

پیانو سمیک دیواری JS 121

پیانوی دیواری ۱۲۱ سانتی متری سمیک (Samick JS-121)

 

فرآیندهای کنترل کیفیت در هر دو کارخانه‌ي سمیک در کره و اندونزی هر ساله بهبود چشمگیری داشته است و کیفیت محصولات مونتاژ اندونزی این شرکت تفاوتی با محصولات کره‌ای ندارد. این کمپانی مدعی‌است که با نصب ماشین‌های CNC از سال ۲۰۰۷ دقت و کیفیت ساخت محصولاتش را متحول ساخته است. کنترل شرایط آب و هوایی (‌ با توجه به حاره‌ای بودن کشور اندونزی )‌ و رفع برخی مشکلات هندسی در ساختار اکشن از دستاوردهای بسیار مهم سمیک به شمار می‌رود. بسیاری از پیانوهای ساخت اندونزی شرکت سمیک همانند پیانوهای ارزان قیمت چینی قیمت گذاری می‌شوند. پیانوهای نفیس تر سمیک نظیر J.P. Pramberger ، Wm. Knabe و Sieler همواره از نظر طراحی و صدای بسیار خوب مورد تحسین متخصصان قرار گرفته‌اند.

توجه :‌ شماره سریال پیانوهای سمیک با توجه به کارخانه و نوع محصول بسیار متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محل ساخت و عمر پیانوهای سمیک بهتر است با شرکت SMC مکاتبه نمایید.

تمامی پیانوهای سمیک به مدت ۱۰ سال گارانتی هستند و این گارانتی قابل انتقال به غیر می‌باشد.

 

قیمت جهانی برخی از پیانو‌های سمیک (MSRP*)

مدل  طول/ارتفاع  رنگ

 قیمت

(دلار امریکا)

دیواری
JS-042 42" Polished Ebony 4,800
JS-115 45" Polished Ebony 5,800
JS-118H 46½" Polished Ebony 6,400
JS-121F/M 48" Polished Ebony 7,000
JS-131 52" Polished Ebony 7,800
JS-247 46½" Polished Ebony 7,100
گرند
SIG-48 4 ' 9 " Polished Ebony 12,900
SIG-50 5 ' 0 " Polished Ebony 13,700
SIG-54 5 ' 4 " Polished Ebony 14,500
SIG-57 5 ' 7 " Polished Ebony 15,600
SIG-61 6 ' 1 " Polished Ebony 17,300

 

*( MSRP ) : قيمت تك فروشی پیشنهاد شده از جانب توليد كننده

===============

منابع  :‌ PianoBuyer - bluebookofpianos

ترجمه :  محسن جوزی

===============

محسن جوزی

نوازنده ، مدرس و تكنسين پيانو،

عضو رسمی انجمن تکنسین‌های پیانو در امریکا ( PTG)

عضو رسمی MTNA

29 دیدگاه‌ها

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی جمعه, 11 خرداد 1397 ساعت 06:54 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ نرگس :‌ مدل ۱۴۳ یاماها رو تهیه بفرمایید

  در پاسخ مریم :‌ برای انتخاب ساز میتونید به برندهای معتبر نظیر یاماها، کاوایی،‌ پرزینا ،‌سمیک،‌ هایلون، وبر و .... مراجعه و سازی با ارتفاع بیش از ۱۲۰ سانتیمتر تهیه بفرمایید.

 • پیوند دیدگاه مریم جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 21:49 ارسال شده توسط مریم

  با سلام .من مبتدی هستم اما سولفژ هم شرکت میکنم و مشکل برای تمرین گام دارم با پیانویی ک دارم ...اگر امکان دارد راهنمایی کنید چه پیانویی میتوانم انتخاب کنم از برند سمیک

 • پیوند دیدگاه نرگس سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 ساعت 13:24 ارسال شده توسط نرگس

  سلام.ببخشید من هفت ماه هست که کلاس میرم.میخواستم پیانو دیجیتال در محدوده قیمته3تا4تومان بگیرم شما چه سازی رو پیشنهاد میکنید؟پیانو با برند نیک سوندdk600خوب هست یا نه؟اگر میشه برندی که میگیدمدلش رو هم بفرمایید

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی شنبه, 04 فروردين 1397 ساعت 22:56 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ امیر ‌:‌ همونطور که در متن اشاره شده شاره سریال پیانوهای سمیک تنوع بالایی دارند. البته تا اونجایی که اطلاع دارم تمامی پیانوهای دیواری سمیک در اندونزی مونتاژ میشوند. جهت اطمینان از این موضوع با نمایندگی سمیک در ایران مکاتبه بفرمایید.

  در پاسخ علی :‌ بله . در این محدوده ی قیمت مدل ۱۰۹ یاماها یکی از بهترین انتخاب ها برای شروع هست.

 • پیوند دیدگاه علی شنبه, 04 فروردين 1397 ساعت 13:26 ارسال شده توسط علی

  استاد سلام ....یاماها 109 مورد تایید شما هست واسه خرید؟؟ممنون میشم پاسخ بدین..

 • پیوند دیدگاه امير دوشنبه, 28 اسفند 1396 ساعت 14:54 ارسال شده توسط امير

  سللم قربان. ميخواستم بدونم از شماره سريال روى پيانو چطورى ميتونم متوجه شم كه ساخت كره هست يا اندونزى... پيانو سميك هست

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 06:06 ارسال شده توسط محسن جوزی

  با عرض پوزش از پاسخ دیرهنگام

  در پاسخ فخری: پیانوهای ارزانتر هم میتونن برای آموزش مورد استفاده قرار بگیرند. من اصولا در پیانوهای دیجتال یاماها رو به سمیک ترجیح میدم. پیانوهای کمتر از ۳ میلیون عموما حالت پرتابل دارند و به غیر از ارزانی بیشتر برای مکان های کوچک مناسب هستند. برخی از موزیسین ها هم به دلیل قابلیت جابجایی از این مدلها استفاده میکنند. مدل ۱۴۳ یاماه ساز استاندارد و خوبی هست.

  در پاسخ نرگس ‌:‌ با برند اورال آشنایی ندارم . اما برند سمیک یکی از پیانوهای خوب و قابل اعتماد هست.

  در پاسخ بهنام :‌ در تولید پیانوهای دیجیتال رقابت با برندهایی نظیر رولند،‌ یاماها،‌ کاوایی و کورزویل بسیار سخت است! توصیه من خرید از برندهای پر سابقه تر در صنعت پیانوهای دیجیتال هست.

 • پیوند دیدگاه بهنام شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 21:00 ارسال شده توسط بهنام

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم پیانو سمیک مدل sdp3000 از نظرکیفیت به چه صورت هست و ایا در حد پیانو یاماها ۱۶۳ و ۱۴۱ هست یا خیر ممنون ازراهنماییتون

 • پیوند دیدگاه نرگس چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 18:23 ارسال شده توسط نرگس

  باسلام
  خسته نباشید میخواستم نظرتون در مورد برند سمیک بگید اخه بین سمیک و اورال درگیرم
  اینکه دخترم شش ساله اشه و هفت ماهه پیانو میره و یه چیز خوب و با کیفیت میخوام

 • پیوند دیدگاه فخری جمعه, 20 بهمن 1396 ساعت 17:47 ارسال شده توسط فخری

  با سلام -پسر من تازه پیانو را شروع کرده . بودجه ما پنج میلیون توما ن هست اما ایا پیانوهای ارزانتر حدود 3یا 3/5 هم خوب هستند و چه تفاوتی با انواع پنج میلیونی دارند؟
  استادش سمیک SDP-3000 را پیشنهاد کرده .یاماها YDP143 چه طور است .با تشگر

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی سه شنبه, 14 آذر 1396 ساعت 09:29 ارسال شده توسط محسن جوزی

  درود برشما
  فکر میکنم مدل ۶۳۵ یاماها یکی از بهترین انتخابهای شما باشه در این محدوده.

 • پیوند دیدگاه رامش پنج شنبه, 02 آذر 1396 ساعت 18:21 ارسال شده توسط رامش

  سلام خسته نباشید دومدل پیانو به من معرفی شده سمیکbs2015h ویاماها143و625و635 دخترم تازه کار با پیانو رو شروع کرده میخوام فعلا پیانویی در حدود ۴ تا۵ میلیون براش تهیه کنم شما کدوم مدل رو براش پیشنهاد میکنید سمیک یا یاماها اگر یاماها کدوم مدلش؟ ممنون

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی چهارشنبه, 26 مهر 1396 ساعت 07:47 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ فرهاد (‌ از پاسخدهی دیرهنگام عذرخواهی میکنم)‌ : صدای پیانوهای پرزینا رو میپسندم ولی در مورد شیندلر اطلاعاتی ندارم . به نظر میرسه شیندلر هم از جمله برندهایی باشه که فقط در ایران موجود هست . چون که وب سایتش هم به نام یک ایرانی ثبت شده.

  در پاسخ کورش:‌ این موضوع بیشتر به سلیقه و انتظار من از صدا و تاچ مرتبط هست. شما صدای هر دو ساز رو بشنوید. اگر نوازنده هستید بر روی هر دو به اندازه‌ی کافی بنوازید. چنانچه صدای سمیک و تاچ اون رو پسندیدید در خریدش شک نکنید.

 • پیوند دیدگاه کوروش سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 22:06 ارسال شده توسط کوروش

  با سلام و ادب
  من قصد خرید پیانو تا قیمت ۲۵ میلیون دارم،یاماها u1j و مدل های سمیک و بهم پیشنهاد دادن،به نظر شما کدوم و انتخاب کنم؟و اگه میشه دلیل انتخاب اون و هم بهم بگید.
  سپاس

 • پیوند دیدگاه فرهاد شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 17:25 ارسال شده توسط فرهاد

  درود پيانو perzina رو توصيه ميكنيد يا خير؟
  همينطور پيانوي schindler؟

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی چهارشنبه, 28 تیر 1396 ساعت 06:52 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ لیدا :‌ بودجه خودتون رو مشخص بفرمایید تا بتونم بهتر راهنمایی کنم. اصولا با یک پیانوی دیجیتال ۴-۵ میلیونی از برندهای معتبر به سادگی میتونید کار آموزش رو شروع کنید و بعد از کسب مهارت نسبت به خرید ساز آکوستیک اقدام کنید.

  درپاسخ ناسیو : به نظر من رجوع جایگاه نتیجه بهتری رو برای شما داره. چرا که بسیاری از پیانوهای بسیار خوب در حال حاضر در چین تولید می‌شوند.

 • پیوند دیدگاه ناسيو یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 22:59 ارسال شده توسط ناسيو

  با سلام
  پيانو سميك اندونزى ١٢٢بهم معرفى شده و جى اشتنبرك و پرزينا و هايلون كه اينها چينى هستند و همه با همين ارتفاع و همه در يك رنج قيمتند با تفاوتهاى كم حالا سوأل دارم كدام بهتره روى اندونزى بودن ساز يا چينى بودنش تصميم گيرى كنم يا روى جايگاه انها در جدول كدام انتخاب بهتر است؟لطفأ راهنمايى بفرماييد

 • پیوند دیدگاه لیدا چهارشنبه, 14 تیر 1396 ساعت 09:06 ارسال شده توسط لیدا

  سلام من میخوام آموزش پیانو رو شروع کنم، اما نمیدونم چه مدل پیانو و با چه قیمتی برای من مناسبه؟؟؟ که بعد از خرید عیب و ایرادش در بیاد از خریدم پشیمون بشم، خیلی کم اطلاعات دارم کسی هم نیست ازش کمک بگیرم استادم هم با کسانی که اشناست همه میخوان مالشون رو بفروشن با نهایت فیمت تو دست دوم ها. متشکرم اگه کمکم کنید ??????

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 10:34 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ سارایی : JS131 پیانوی خوبی هست . پیانوی دست دوم رو بدون ارزیابی از وضعیت فنی و ظاهری نمیشه قیمت گذاری کرد. دقت بفرمایید در این محدوده قیمت با ۲-۳ میلیون هزینه بیشتر میشه پیانوهای نو بسیار خوبی رو از برندهای بسیار معتبر نظیر سمیک تهیه کرد. توصیه میکنم اگر به تکنسین معتمد دسترسی ندارید اولین پیانو رو به صورت نو تهیه کنید.

  در پاسخ لیلا:‌ ایده عوض نکردن پیانو ایده‌ی خیلی پایداری نیست. چرا که سلیقه و نیاز نوازنده به مرور تغییر میکنه . اما اگر منظور شما پیانویی بادوام هست میتونید از برندهای معتبر نظیر یاماها، هایلون، پرزینا، سمیک، پیانویی با ارتفاع حداقل ۱۲۱ سانتیمتر تهیه کنید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از طریق ایمیل مکاتبه بفرمایید.

 • پیوند دیدگاه ليلا دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 18:44 ارسال شده توسط ليلا

  سلام . دخترم چند سال ارگ آموزش ديده ، مدت كوتاهيا پيانو را شروع كرده . پيانو آكوستيك ديواري ميخوام بگيرم كه مجبور نشيم حالا حالاها عوضش كنيم. ٢٠ ميليون . چي ميشه خريد ؟ ممنونم.

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه