از میان عناوین

×

خطا

Passed variable is not an array or object, using empty array instead

بکشتاین، سی - Bechstein, C مطلب ویژه

سی بکشتاین یکی از بهترین و شناخته شده ترین برندها در دنیای پیانوهای حرفه‌ای است. با ما در معرفی این برند همراه باشید. 

عنوان برند اصلی : C.Bechstein


تولیدکننده‌ی برندهای C.Bechsatein, Bechstein, Zimmermann و W. Hoffmann

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
www.bechstein.de

برای اطلاع از قیمت و همچنین تخمین عمر پیانوهای سی بکشتاین انتهای صفحه مراجعه کنید.


نماینده انحصاری در ایران :

شرکت طنین دنیای مهر

خیابان آفریقا، انتهای خیابان سایه (نرسیده به خیابان ولیعصر)،بالای ورودی پارکینگ برج سایه

تلفن : 22052745, 22052765

www.pianotanin.com

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


محل تولید پیانو

 شرکت C. Bechstein Pianoforte Fabrik GmbH واقع در شهرهای برلین و Seifhennersdorf در کشور آلمان.
 شرکت C. Bechstein Europe Ltd  واقع در شهر Králové در کشور جمهوی چک. این کارخانه در گذشته با نام Bohemia Piano Ltd فعالیت می‌کرد.


شرکت بکشتاین در سال ۱۸۵۳ توسط کارل بکشتاین، سازنده‌ی جوان پیانو در آلمان تأسیس شد. ایده‌ها و دیدگاههای نوین او در سالهایی که انفجار تکنولوژی پیانو محسوب می‌شد برای فروشندگان و سازندگان پیانو جذابیتی نداشت. اما طراحی منحصر به فرد و کار دقیق این سازنده و تایید نوازندگان مشهور آن زمان موجب شد تا بکشتاین به سرعت به یکی از سازندگان پیشرو در اروپا تبدیل شود. تا جایی که در سال ۱۹۰۰ میزان تولید این شرکت به بیشر از ۵۰۰۰ پیانو در سال افزایش یافت. وقوع دو جنگ جهانی و رکود اقتصادی شدید ناشی از این جنگ ها  این شرکت را فلج کرد ولی در نهایت توانست مجددا خود را با موفقیت بازیابی کند.

bechstein Pino 1908

گرندپیانوی سی. بکشتاین مدل C (‌سال ساخت :‌۱۹۰۸)

در سال ۱۹۶۳ شرکت بالدوین سهام بکشتاین را خریداری کرد و در نهایت در سال ۱۹۸۶ آن را به کارل شولز، یکی از بزگترین فروشندگان پیانو در آلمان غربی واگذار کرد. کارل شولز که تکنسینی بسار ماهر بود اصلاحات فنی و اقتصادی بسیار جدی را در این شرکت بنیان نهاد. در اواخر سال ۱۹۹۰ بکشتاین کارخانه و امتیاز تولید برندهای Euterpe, W. Hoffmann و Zimmermann را خریداری کرد. در سال ۲۰۰۶ بکشتاین کارخانه Bohemia در جمهوری چک را خریداری کرد و مجموعه‌ی تولیدی جدیدی به نام C. Bechstein Europe Ltd را ایجاد نمود.

bechstein model C grand piano بکشتاین گرند پبانو مدل سی

گرند پیانو سی. بکشتاین مدل C (سال ساخت ۱۸۸۸)

 

پیانو های Bechstein و C. Bechstein

پیانوهایی که تحت برند Bechstein فروخته می‌شوند در شهر Seifhennersdorf آلمان و پیانوهای W. Hoffmann در جمهوری چک تولید می‌شوند. پیانوهای برند بکشتاین مجهز به چکشهای abel و یا renner هستند. البته بکشتاین در سالهای اخیر در عرصه ی تولید چکش نیز وارد شده است و قصد دارد برای هر پیانوی بکشتاین چکش منحصر به فردی را تولید کند. صفحه صدا از چوب بسیار مرغوب صنوبر اروپایی ساخته می‌شود و برای ساخت قاب بیرونی گرندپیانوها و برخی از قطعات اسکلت اصلی از چوب راش و یا ترکیب آن با چوب ماهون استقاده می‌شود. پین بلاک این پیانوها از چوب افرا ساخته می‌شود. تمامی پیانوهای گرند و دیواری این شرکت مجهز به سه پدال استاندارد هستند. در مدلهای گرند پدال وسط از نوع sostenuto و در مدلهای دیواری از نوع پدال تمرین است. البته امکان نصب پدال sostenuto در مدلهای دیواری به سفارش مشتری وجود دارد. در چند دهه اخیر بکشتاین تغییرات فنی بسیاری در گرندپیانوهای خود ایجاد کرده است که مهمترین آنها عبارتند از : استفاده از capo bar (حذف agraffe در اُکتاوهای بالا)؛ طراحی higher tension و استفاده از داپلکس  در جلو و عقب  سیم‌ها برای بهبود رنگ و بازتاب صدا؛ پوشش پین بلاک با فریم چدنی (‌در گرندهای قدیمی بکشتاین هیج پوششی بر روی پین بلاک وجود نداشت)؛ حذف بوش‌ در گرند‌های حرفه‌ای به جهت افزایش پایداری کوک.

 طراحی باز پین بلاک در پیانوی بکشتاین open pinblock

 نمایی از پین بلاک باز در یک گرند پیانوی مدل ۱۰ بکشتاین ( ساخته شده در سال ‌۱۹۱۱ )

 

 

bush omitting piano حذف بوش در گوشی ها  پیانو

 حذف بوش در گوشی ها می تواند به پایداری کوک کمک کند

 

پیانوهای بکشتاین در دو سطح کیفی تولید می‌شوند. پیانوهای سری B که شامل پیانوهای دیواری معمولی و پیانوهای گرندی که نسبت به گرندهای قدیمی تر کمی تغیر یافته‌اند می‌شود. برروی این پیانوها برند "Bechstein" درج شده می‌شود و قیمت ارزانتری دارند. این سری در گذشته با عنوان سری آکادمیک شناخته می‌شد. پیانوی ۱۳۱ سانتیمتری Concert 8 (که در تمامی این سالها همچنان یکی از بهترین پیانوهای دیواری مورد علاقه من هست) به همراه  تعدادی از پیانوهای دیواری کوتاهتر و گرندهایی که طراحی آنها به طور کامل تغییر یافته است (‌مدلهای M/P, B, C, D و L ) در رده‌ی پیانوهای گرانقیمت قرار می‌گیرند و بر روی آنها برند "C. Bechstein" درج می‌شود. هر دو سری در آلمان ساخته می‌شوند. در رده بندی های جهانی، پیانوی C. bechsatein در رده برترین و گرانتررین پیانوهای جهان نظیر Steingraeber & Söhne, Blüthner و Steinway & Sons(Hamburg) قرار دارد. 

 بکشتاین پیانو دیواری کنسرت ۸ C. Bechstein Concert 8

 بکشتاین کنسرت ۸ پیانو BechsteinConcert8c

نمای بیرونی و داخلی پیانوی دیواری سی. بکشتاین مدل کنسرت ۸

 

سری B و سری C. Bechstein به طور کلی در کیفیت صدا و کابینت ساز با یکدیگر متفاوت هستند. گرندهای C. Bechstein از طراحی higher-tension (کشش بالا در سیم ها)‌ بهره‌ می‌‌برند و به همین دلیل پرتاب صدای بسیار خوبی دارند. علاوه براین استفاده از طرح ها و امکانات بسیارخاص موجب شده است تا این مدلها جنس صدای بسیار متفاوت و دلپذیری داشته باشند:‌ ازجمله این امکانات می‌توان به صفحه صدای نازک شده، استفاده از لایه بندی عمودی در ساخت پُل، استفاده از چوب hornbeam در ساخت میله چکشها، بستر تقویت شده و یک تکه  در زیر کلاویه‌ها ، قاب بیرونی ضخیم‌ تر، استفاده از نمد AAA و چوب گردو در ساخت چکشها اشاره نمود. صفحه‌ی صدا در این گرند پیانوها بعد از اتصال قاب بیرونی و درونی نصب می‌شود. میله‌های صفحه صدا (ribs) بعد از چسبانده شدن بر روی صفحه صدا نازک کاری می‌شوند و ستونهای بسیار محکم اسکلت ساز به یکدیگر مفصل شده و در داخل قاب جایگذاری می‌شوند. 

bechstein making بکشتاین پیانو گرند اماده سازی

 گرند پیانوی بکشتاین - جایگذاری اسکلت اصلی در قاب

گرندهای سری B در مقایسه با مدلهای C. Bechstein ارزانتر هستند. در این سری از صفحه صدای نازک شده خبری نیست و جنس پل ها از چوب یک تکه راش است. میله چکشها از جنس چوب افرا کار شده و بستر کلیدها یک تکه نیست. برای ساخت چکشهای این سری از چوب ماهون و نمد AA استفاده می‌شود. کیفیت چوب و سیم در هر دو سری B و C. Bechstein یکسان است. فرآیند آماده سازی قاب و اسکلت اصلی پیانو و همچنین نصب صفحه صدا در این پیانوها با روشی متفاوت انجام می‌شود تا در وقت و هزینه صرفه جویی شود. بوشینگ کلاویه‌ در مدلهای C. Bechstein ازجنس چرم است ولی در مدلهای سری B از بوشینگ پارچه‌ای که بسیار متداول است استفاده شده است. امکان سفارش روکش کلاویه‌ از جنس استخوان در مدلهای C. Bechstein به انتخاب مشتری وجود دارد. جنس کلاویه های سیاه در هر دو سری از چوب آبنوس طبیعی است.

نوع اکشن به کارگرفته شده در پیانوهای Bechstein از نوع نقره‌ای (Silver) و در پیانوهای C. Bechstein از نوع طلایی (Gold) است که نسبت به اکشن نقره‌ای از کیفیت بالاتری برخوردار است. با توجه به سیاست این شرکت، تأمین قطعات اکشن از سازندگان متفاوتی انجام می‌شود. هر دو اکشن تاچ بسیار نرم و خوشدستی دارند و توسط  شرکت renner طراحی شده‌اند. بدیهی است قطعاتی که به طور مستقیم از شرکت renner تأمین می‌شوند نسبت به سایر قطعات فرآیند کنترل کیفیت سختگیرانه تری را می‌گذارنند. 

 اکشن رنر بکشتاین renner bechstein

 Roger Jolly ، تکنسین مشهور پیانو در حال سرویس اکشن renner در یک گرند پیانو بکشتاین مدل D 

 

 پیانوهای C. Bechstein در مقایسه با پیانوهای سری B از طراحی ظاهری پیچیده و چشم نوازتری برخوردارند ولی با این وجود مراحل آماده سازی هر دو سری با استاندارد یکسانی انجام می‌شود. فریم چدنی در مدلهای C. Bechstein توسط دست پرداخت می‌شود و به همین دلیل بسیار زیبا، براق و سلطنتی به نظر می‌رسد. فریم سری B به روش عادی پرداخت می‌شود.

 bechstein d282 پیانو بکشتاین گرند

گرند پیانوی ۲۸۲ سانتیمتری C. Bechstein

 

با مقایسه‌ی دقیقتر این دو سری به راحتی می‌توان تفاوت این دو را از نظر کیفیت نهایی و قابلیت‌های اجرایی احساس کرد. پیانوهای سری B سازهای بسیار خوبی هستند و به طور پیش فرض از صدای نسبتا گرمی برخوردارند اما با نواختن یکی از پیانوهای سری C. Bechstein به راحتی می‌توانید تفاوت این دو را احساس کنید. فرآیند تولید و أماده سازی پیانوهای سری C. Bechstein با وسواس و دقت بالاتری انجام می‌شود، بطوریکه هیچ ضعف و ایرادی از نظر یک‌‌ دست بودن رنگ صدا و عملکرد اکشن در آنها دیده نمی‌شود. واضح است که پیانوهای سری C. Bechstein فرآیند آماده سازی پیچیده تری را در کارخانه طی می‌کنند.


 پیانوهای گرند C. Bechstein به طور کامل با تکنولوژی اروپایی ساخته می‌شوند و به ادعای سازنده به صورت «اُرکِسترال» صداسازی (Voicing) می‌شوند، به ابن معنا که رنگ صدا در شدت‌های مختلف ضربه تغییر می‌کند. بکشتاین عنوان می‌کند که برخی از مشتریانی که نسبت به این موضوع اشراف کامل ندارند ابتدا احساس می‌کنند که صدای این پیانو برای نزدیک شدن به رنگ صدای پیانوهای آمریکایی کمی بیش از حد روشن‌شده است (‌با این وجود بسیاری از همکاران من شیفته رنگ صدا، وسعت دینامیکی و اکشن بسیار‌ خوش‌دست گرند ۲۳۴ سانتی‌متری مدل C هستند)‌ ولی به گفته بکشتاین، صداسازی پیانوها با توجه به ساختار و طراحی آنها در کارخانه انجام می‌شود و بهتر است تغییر زیادی در آن داده نشود. البته برخی از مشتریان سری B دوست دارند تا با انجام برخی تغییرات، صدای گرمتری داشته باشند، چرا که قیمت مدلهای C. Bechstein دو برابر قیمت سری B است و در صورتی که با انجام صداسازی بتوانند صدای سری B را ارتقا‌ء بدهند صرفه‌جویی بزرگی در هزینه خرید انجام می‌دهند.

bechstein 228 گرند پیانوی ۲۲۸ بکشتاین

گرند پیانوی بکشتاین مدل B228

 

بکشتاین در مدلهای جدید خود امکان سفارش نصب سیستم سایلنت را نیز فراهم کرده است. با نصب این سیستم که تحت عنوان Vario System نامیده می‌شود می‌توانید پیانوی بکشتاین خود را در مواقع مورد نیاز به یک پیانوی دیجیتال بسیار باکیفیت تبدیل کنید. سنسورهای این سیستم از نوع اُپتیکال (‌ نوری)‌ است و به همین دلیل بر خلاف سنسورهای تماسی هیچ گونه تغییری در تاچ اصلی پیانو ایجاد نمی‌کند. با نصب سیستم سایلنت می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز به سادگی و بدون آزار دیگران به تمرینات خود ادامه بدهید!

vario system immagine2 سیستم سایلنت سی بکشتاین پیانو 

 

 بکشتاین در سالنهای کنسرت

بسیاری از موسسات آموزشی، ارکسترها و سالنهای کنسرت در دنیا حداقل یکی از مدلهای پیانوی سی. بکشتاین را در مجموعه پیانوهای نفیس خود دارند. دراین میان نام ارکستر فیلارمونیک برلین، کنسرواتوار موسیقی سیدنی،‌ استودیوی شرق و غرب هالیوود، کنسرواتوار ریمسکی کورساکوف در سن پترزبورگ و سالن کنسرت والت دیزنی در لس آنجلس، کنسرواتوار آمستردام، کنسرواتوار چایکوفسکی در مسکو و کنسرواتوار لیون در فرانسه به چشم می‌خورد.

berline bechstein

 پیانو سی. بکشتاین مدل D282 در سالن کنسرت فیلارمونیک برلین

 

C.bechstein d 282 سی . بکشتاین

 پیانو سی. بکشتاین مدل D282 در سالن Accademia Nazionale di Santa Cecilia

 

 

پیانو های W. Hoffmann  

یکی دیگر از برندهایی که بکشتاین تولید می کند برند W. Hoffmann است و خط تولید آن در جمهوری چک مستقر شده است. طراحی و نظارت بر تولید این پیانو به طور کامل توسط مهندسان شرکت بکشتاین انجام می‌شود و بکشتاین معتقد است این پیانو می‌تواند جایگزین ارزانقیمت پیانوی سی. بکشتاین باشد تا خریداران بتوانند با قیمتی کمتر کیفیتی مشابه با سی. بکشتاین را تجربه کنند. پیانوهای هافمن از نظر قیمت در رده‌ی پیانوهای با قیمت متوسط قرار می‌گیرند و رقیب جدی برای پیانوهای ارزانقیمت اروپایی و نیز سازندگان ژاپنی محسوب می‌شود.

WH P 114 Black pol پیانو هافمن

پیانوی دیواری W. Hoffmann مدل P114

 

پیانوهای هافمن در حال حاضر در سه سری متفاوت تولید می‌شوند. سری Tradition و Professional به طور کامل در جمهوری چک تولید می‌شوند. سری Professional از طراحی بهتر و قطعات با کیفیت تری بهره می‌برد و زیر نظر زبده ترین متخصصان بکشتاین آماده سازی می‌شود تا بتواند انتظارات نوازندگان حرفه‌ای را برآورده کند. صدا سازی و رگلاژ سری Professional توسط تکنسین های کنسرت(Cocnert technecian)  انجام می‌شود تا کیفیت صدا و اکشن آنها پاسخگوی نیاز نوازندگان حرفه‌ای و بین المللی باشد. کیبورد و اکشن این سری با توجه به استانداردهای مهندسی و هندسی بسیار سختگیرانه‌ی سی. بکشتاین ساخته می‌شود و جنس روکش کلاویه مانع از سُر خوردن انگشت می‌شود. چکشهای مورد استفاده شده در این سری مشابه با چکشهای مورد استفاده در سری  C. bechstein است و این موضوع تأثیر بسیاری در بهبود کیفیت صدای این پیانوها دارد.

حدود ۱۵۰ نکنسین بسیار ماهر در کارخانه‌ی چک مشغول به کار هستند و بکشتاین معتقد است  تجهیزات و تکنولوژی به کار گرفته شده در این کارخانه در مقایسه با سایر سازندگان اروپایی بسیار متقاوت و جدید است. این شرکت امیدوار است تا با کاهش هزینه تولید و حفظ کیفیت اروپایی پیانوهایش رقیبی جدی برای تولیدکنندگان عظیم آسیایی باشد.

 

برند Zimmermann نیز توسط شرکت بکشاین طراحی و تحت کنترل کیفیت این شرکت در چین تولید شده و شامل مدلهای متنوع گرند و دیواری می‌شود. طراحی و نظارت دقیق بکشتاین در امر تولید این مدلها و قیمت بسیار مناسب دو ویژگی بسیار مهم پیانوهای Zimmermann است. تمامی مراحل تولید این مدلها مطابق با استانداردهای سخت گیرانه‌ی بکشتاین صورت می‌گیرد.

 

تمامی پیانوهای بکشتاین به مدت ۵ سال تحت پوشش گارانتی قطعات و تعمیرات هستند و این گارانتی قابل انتقال به غیر نیست.

 

===============

منابع : PianoBuyer، وب سایت رسمی Bechstein

ترجمه :‌ محسن جوزی

===============

 

راهنمای شماره سریال - تاریخ تولید


با داشتن شماره سریال پیانو می‌توانید به سال ساخت آن پی ببرید. شماره سریال پیانوهای بک اشتاین بر روی فریم چدنی درج شده است. در مدلهای جدید، این شماره علاوه بر فریم چدنی بر روی صفحه صدا نیز درج می‌شود. در صورتی که به شماره سریال پیانوی خود دستری دارید می‌توانید با دریافت جداول زیر به سال ساخت پیانو دسترسی پیدا کنید.

جدول رابطه شماره سریال و سال ساخت پیانوهای C.Bechestein

جدول رابطه شماره سریال و سال ساخت پیانوهای W.Hoffmann

جدول رابطه شماره سریال و سال ساخت پیانوهای Zimmermann

 


 

قیمت جهانی پیانوهای بکشتاین

مدلفوتاینچتوضیحاتMSRP*SMP*
مدلهایی که  پیشوند B دارند بیانگر مدلهای Bechstein هستند و سایر مدلها مربوط به برند C.Bechstein i هستند.
پیانوهای دیواری Bechstein
B112   44 Polished Ebony 24,000 24,000
B112   44 Polished White 25,200 25,200
B116   45.5 Polished Ebony 24,800 24,800
B116   45.5 Satin Mahogany/Walnut/Cherry 29,600 29,600
B116   45.5 Polished White 27,600 27,600
B120 Select   47.5 Polished Ebony 26,200 26,200
B120 Select   47.5 Satin Mahogany/Walnut/Cherry 31,200 31,200
B120 Select   47.5 Polished Mahogany/Walnut/Cherry 31,200 31,200
B120 Select   47.5 Polished White 29,000 29,000
B124 Imposant   49 Polished Ebony 27,200 27,200
B124 Imposant   49 Polished White 28,800 28,800
B124 Style   49.5 Polished Ebony 28,200 28,200
B124 Style   49.5 Satin Mahogany/Walnut/Cherry 33,000 33,000
B124 Style   49.5 Polished Mahogany/Walnut/Cherry 33,000 33,000
B124 Style   49.5 Polished White 30,000 30,000
پیانوهای دیواری C.bechstein
M116K   45.5 Polished Ebony 33,200 33,200
Classic 124   49 Polished Ebony 42,000 42,000
Classic 124   49 Satin Walnut/Mahogany/Cherry 47,800 47,800
Classic 124   49 Polished Walnut/Mahogany/Cherry 47,800 47,800
Elegance 124   49 Polished Ebony 43,800 43,800
Elegance 124   49 Satin Walnut/Cherry 50,800 50,800
Elegance 124   49 Polished Walnut/Mahogany/Cherry 50,800 50,800
Concert 8   51.5 Polished Ebony 70,600 70,600
Concert 8   51.5 Satin Walnut/Mahogany/Cherry 80,800 80,800
Concert 8   51.5 Polished Walnut/Mahogany 81,600 81,600
Concert 8   51.5 Special Woods 82,000 82,000
گرند پیانوهای Bechstein
B160 5 3 Polished Ebony 62,000 62,000
B160 5 3 Polished Mahogany/Walnut 79,800 79,800
B160 5 3 Polished White 75,400 75,400
B160 5 3 Satin and Polished Special Woods 84,000 84,000
B175 5 8 Polished Ebony 68,600 68,600
B175 5 8 Polished Walnut/Mahogany 86,200 86,200
B175 5 8 Polished White 82,000 82,000
B175 5 8 Satin and Polished Special Woods 90,600 90,600
B190 6 3 Polished Ebony 73,000 73,000
B190 6 3 Polished Mahogany/Walnut 93,000 93,000
B190 6 3 Polished White 88,600 88,600
B190 6 3 Satin and Polished Special Woods 97,400 97,400
B208 6 8 Polished Ebony 84,200 84,200
B208 6 8 Polished Mahogany/Walnut 102,000 102,000
B208 6 8 Polished White 97,600 97,600
B228 7 5 Polished Ebony 95,200 95,200
گرند پیانوهای C.Bechstein
L167 5 6 Satin and Polished Ebony 112,400 112,400
L167 5 6 Satin Mahogany/Walnut/Cherry 134,400 134,400
L167 5 6 Polished Mahogany/Walnut/Cherry/White 134,400 134,400
L167 5 6 Special Woods 141,800 141,800
MP192 6 4 Satin and Polished Ebony 132,000 132,000
MP192 6 4 Satin Mahogany/Walnut/Cherry 154,000 154,000
MP192 6 4 Polished Mahogany/Walnut/Cherry/White 154,000 154,000
MP192 6 4 Special Woods 161,400 161,400
B212 7   Satin and Polished Ebony 164,600 164,600
C234 7 7 Polished Ebony 199,400 199,400
D282 9 2 Polished Ebony 253,200 253,200

 

 

قیمت جهانی پیانوهای W.Hoffmann

مدل

فوت

اینچ

توضیحات

MSRP*

SMP*

پیانوهای دیواری سری VISION
V112   44 Polished Ebony 12,000 12,000
V112   44 Polished Mahogany/Walnut 13,800 13,800
V112   44 Polished White 13,400 13,400
V120   47 Polished Ebony 13,200 13,200
V120   47 Polished Mahogany/Walnut 15,000 15,000
V120   47 Polished White 14,800 14,800
V126   49.6 Polished Ebony 14,600 14,600
V131   51.5 Polished Ebony 17,000 17,000
پیانوهای دیواری سری TRADITION
T122   48 Polished Ebony 14,800 14,800
T122   48 Satin Mahogany/Walnut 17,000 17,000
T122   48 Polished Mahogany/Walnut/Cherry/White 17,000 17,000
T128   50 Polished Ebony 16,400 16,400
T128   50 Satin Mahogany/Walnut 18,000 18,000
T128   50 Polished Mahogany/Walnut/Cherry/White 18,600 18,600

پیانوهای گرند سری VISION

V158 5 2 Polished Ebony 37,200 37,200
V158 5 2 Polished Mahogany/Walnut/White 45,000 45,000
V175 5 9 Polished Ebony 41,800 41,800
V175 5 9 Polished Walnut/Mahogany/White 49,800 49,800
V183 6 1 Polished Ebony 47,600 47,600
V183 6 1 Polished Walnut/Mahogany/White 55,600 55,600
پیانوهای گرند سری TRADITION
T161 5 3 Polished Ebony 47,000 47,000
T161 5 3 Polished Mahogany/Walnut 57,400 57,400
T161 5 3 Polished White 54,800 54,800
T177 5 9 Polished Ebony 52,000 52,000
T177 5 9 Polished Mahogany/Walnut 62,800 62,800
T177 5 9 Polished White 60,200 60,200
T186 6 2 Polished Ebony 57,400 57,400
T186 6 2 Polished Mahogany/Walnut 68,000 68,000
T186 6 2 Polished White 65,400 65,400

* msrp  :‌ قیمت پیشنهادی سازنده

* smp : بالاترین قیمت فروش دربازار

محسن جوزی

آهنگساز و پیانیست.

 

2 دیدگاه‌ها

 • پیوند دیدگاه خسرو آرین شنبه, 28 دی 1398 ساعت 10:59 ارسال شده توسط خسرو آرین

  من یک عکس از مرتضی خان محجوبی دارم که پشت پیانوی بکشتاین نشسته
  اینطور که پیداست بکشتاین از برندهایی بوده که حول و حوش دهه 30 رایو ایران خریداری کرده است.
  خود من از دوران کودکی عاشق پیانو بودم والان 68 سال دارم. هنوز دست ما کوتاه و خرما بر نخیل. آن موقع که جوان بودم و پر انرژی امکانات نبود حالا که آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت امکانات هست دیگر توانی نیست.

 • پیوند دیدگاه مسیح طبری پنج شنبه, 25 خرداد 1396 ساعت 11:59 ارسال شده توسط مسیح طبری

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  ۳۶ سال سن دارم و می‌خوام آموزش پیانو رو شروع کنم‌.
  به نظر شما با بودجه حدود ۴ میلیون، چه سازی برام خوبه؟ پیانو دیجیتال یا کیبورد؟

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه