از میان عناوین

×

خطا

Passed variable is not an array or object, using empty array instead

زیمرمن - Zimmermann

برند زیمرمن ارزانترین عضو خانواده‌ پیانوهای بکشتاین است و انتخابی بسیار مقرون به صرفه برای نوازندگانی که پیانو را به طور جدی فرا می‌گیرند محسوب می‌شود. با ما در معرفی این برند همراه باشید.

عنوان برند اصلی : Zimmermann

www.bechstein.com


نماینده انحصاری در ایران :

 شرکت طنین دنیای مهر

آدرس :

نمایشگاه مرکزی :‌ تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، نبش خیابان سایه (سلطانی)‌، مرکز خرید برج سایه، شماره ۹۰

تلفن : 22052745-22052765

 

www.pianotanin.com


محل تولید پیانو

 کشور چین.


برند زیمرمن در سال ۱۸۸۴ توسط دو برادر به نامهای ماکس و ریچارد زیمرمن در Molkau، شهر کوچکی در نزدیکی لایپزیگ تأسیس شد. آنها شرکت خود را با نام Leipziger Pianofortefabrik Gebrüder Zimmermann ثبت کردند. در سال ۱۸۹۵ این شرکت در حدود ۱۲۰ کارگر ماهر را به استخدام خود درآورده بود. در سال ۱۹۰۴ و در دورانی که صدها و یا شاید هزاران تولید کننده پیانو مشغول به فعالیت بودند، زیمرمن دومین تولید کننده پیانو در اروپا به شمار می‌رفت. مدتی نگذشت که زیمرمن کارخانه‌های دیگر خود را در شهرهای Eilenburg ، Gotha و Seifhennersdorf (‌محل  کارخانه فعلی بکشتاین )‌ افتتاح کرد.

با وقوع دو جنگ جهانی،‌ صادرات پیانو و در نتیجه تولید پیانو به شدت کاهش یافت. پس از پایان جنگ شرکت زیمرمن تحت نام VEB Sächsische Pianofortefabrik Seifhennersdorf به بخش

دولتی واگذار شد و با تولید حدود ۸۰۰۰ پیانو درسال و صادرات به بیش از ۳۵ کشور، دوباره جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان پیانو در اروپا به دست آورد.

در سال ۱۹۹۲، شرکت بکشتاین که یکی از برترین سازندگان پیانوهای لوکس و حرفه‌ای محسوب می‌شود شرکت زیمرمن را خریداری کرد. خط تولید Seifhennersdorf گسترش پیدا کرد و به یکی از بزرگترین کارخانجات تولید پیانو در اروپا تبدیل شد. بر روی پیانوهای تولید شده در آن زمان عبارت “Made by C. Bechstein, Germany”  درج می‌شد و به سرعت به یکی از پر فروشترین برندها در رده‌ی متوسط به بالا تبدیل شد. تمامی پیانوهای زیمرمن تا ۲۰۱۱ در این کارخانه تولید می‌شدند. 

با توجه به تغببرات به وجود آمده در بازار فروش و عرضه پیانو، بکشتاین مجبور بود تا تصمیماتی را در مورد ساختارهای تولیدی و برندهای زیر مجموعه خود اتخاذ نماید. به همین دلیل تولید پیانوی زیمرمن به کشور چین منتقل شد تا با کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده، طیف وسیعتری از مشتریان را پوشش دهد. در حال حاضر زیمرمن به عنوان دروازه‌ای برای ورود به دنیای بکشتاین محسوب می‌شود. برند دبلیو.هافمن که در کارخانه C. Bechstein Europe ساخته می‌شود نیز به عنوان عضو رده بالا و حرفه ای تر خانواده پیانوهای بکشتاین محسوب می‌شود. نفیس ترین وحرفه‌ای ترین برند خانواده بکشتان با نام  C.Bechstein تولید می‌شود که در رده بندی جهانی پیانوها به همراه برندهایی نظیر Steinway & Sons جایگاه اول کیفیت و قیمت را کسب کرده است. 

مرکز تحقیق و توسعه بکشتاین در آلمان مسئولیت طراحی تمامی پیانوهای زیرمجموعه بکشتاین را بر عهده دارد. تصمیم گیری درباره قطعات مصرفی و تأمین کنندگان قطعات توسط این مرکز انجام می‌شود و کارشناسان خبره آن در تمامی مراحل تولید حضور دارند. بنابراین برند “Zimmermann designed by C. Bechstein” میراث دار یک سازنده بزرگ و افسانه‌ای به نام بکشتاین است که این خود تضمینی برای رعایت سختگیرانه ترین استانداردها است.

 مدیریت کیفیت بکشتاین 

داشتن یک پیانوی سی.بکشتاین برای بسیاری یک آرزوی بسیار بزرگ و دست نیافتنی است. قیمت بالای این برند موجب می‌شود تا تنها نوازندگان معدودی در دنیا بتوانند حس منحصر به فرد نوازندگی با این ساز نفیس را تجربه کنند. اما پیانوهای زیمرمن که توسط بکشتاین طراحی شده‌اند موجب شده اند تا امکان داشتن سازی حرفه‌ای با قیمت بسیار ارزانتر از بکشتاین برای بسیاری از نوازندگان فراهم شود. استانداردهای کیفی پیانوهای زیمرمن بسیار فراتر از انتظار شما از پیانویی در این محدوده‌ی قیمت است. به دنیای بکشتاین خوش آمدید! طراحی های بی نقص بکشتاین در ۲۵ سال اخیر و ایجاد برندهای مختلف همگی در جهت بهره‌مندی قشرهای مختلف نوازندگان از کیفیت و ایده‌های موسیقایی بکشتاین است. 

البته اختلاف بین این برندها کاملا مشهود است و هرکدام سطح متفاوتی از کیفیت را دارا هستند. درست شبیه صنعت خودرو:‌ اگر قصد داشته باشید خودرویی ارزانقیمت تهیه کنید بهتر است آن را از برندی شناخته شده تهیه کنید. چرا که به سادگی می‌توانید به تخصص و مهارت آن برند اعتماد کنید. سازندگان معتبر و شناخته شده ‌از قطعات و تکنولوژی مشخص و حساب شده‌ای برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند و به خوبی می‌دانند که چگونه می‌توانند هزینه‌های تولید را با برون سپاری فرآیندهای ساخت و همچنین افزایش ظرفیت خطوط تولیدی کاهش دهند. بکشتاین نیز در جایگاه یک برند معتبر و بسیار تخصصی همواره در تلاش است تا انتظارات مشتریان خود را در سطوح مختلف کیفیت و قیمت به بهترین شکل ممکن برآورده کند. 

تمامی مدلهای دیواری و گرند زیمرمن توسط متخصصان آلمانی بکشتاین طراحی می‌شوند. متخصصین بکشتاین به طور مداوم آموزشهای تخصصی لازم را برای پرسنل تولید سایر تولیدکنندگانی که قطعات پیانوهای زیمرمن را تولید می‌کنند را ارائه می‌کند. این آموزشها از نظر بکشتاین اهمیت بسیاری دارند و نقش تعیین کننده‌ای در تضمین کیفیت پیانوهای زیمرمن دارند. 

کد کنترل کیفیت بکشتاین نصب شده بر روی پیانوهای زیمرمن

 کُد سیستم مدیریت کیفیت بکشتاین

 

پرسنل بکشتاین به طور مداوم در سالن تولید حضور دارند و به صورت مداوم بر تمامی مراحل تولید نظارت می‌کنند. پس از اتمام فرآیند مونتاژ و انجام آزمون های کیفی، کُد تأیید کیفیت در کنار کیبورد چاپ می‌شود. عبارت "Designed by Bechstein" تنها پس از کسب نمرات کیفی مورد نظر به صورت ریخته گری شده بر روی فریم چدنی تمامی پیانوهای زیمرمن نصب میشود.

 لوگوی حک شده بکشتاین بر روی پیانوهای دیواری زیمرمن

 

پیانوهای دیواری و گرند 

در حال حاضر زیمرمن دو مدل پیانوی دیواری و سه مدل گرند تولید می‌کند: مدل  S2  با ارتفاع ۱۲۰  و مدل S6  با ارتفاع ۱۲۶ سانتی متر. مغزی چکش ها از جنس چوب بسیار سخت ساخته شده و جنس نمد به کار رفته در ساخت چکش ها از پشم بسیار مرغوب اروپایی است. سیم‌ مورد استفاده در تمامی مدلهای گرند و دیواری از نوع Röslau ساخت آلمان است. در طول فرایند مونتاژ دما و رطوبت سالن تولید کاملا یکنواخت و ثابت کنترل می شود.

  پیانو دیواری زیمر من Z120

نمای درونی زیمرمن S2(120)

 

مدلهای S2 و S6 در واقع جایگزین مدلهای قدیمی HZ120 و HZ126 محسوب می‌شوند. طراحی و ابعاد اکشن هر سه مدل بر اساس استانداردهای اروپایی صورت گرفته است.

 

 اکشن پیانو زیمرمن zimmermann

نمایی از اکشن مدل S2

پیانوهای گرند زیمرمن در سه مدل HZ160, HZ175 و HZ185  تولید می‌شوند. تمامی قطعات این سه مدل بر اساس استانداردهای روز اروپا و تحت نظارت دقیق متخصصین بکشتاین تولید و مونتاژ می‌شوند.  صفحه صدای مورد استفاده در این مدلها از چوب صنوبر بسیار مرغوب ساخته شده است و تکه های چوب مورد استفاده در آن به گونه‌ای به یکدیگر متصل شده‌اند که مقاومت بسیار بالایی در مقابل تغییرات رطوبت داشته باشند. استفاده از ماشین آلات مدرن نظیر CNC موجب شده است تا دقت تولید قطعات به میزان بسیار زیادی افزایش یابد. طراحی بکشتاین در کنار دقت بسیار بالای تولید موجب شده است تا این مدلها نسبت به مدلهای هم قیمت خود در سایر برندها ارزش خرید بالاتری داشته باشند. 

=============

منبع :‌ وب سایت شرکت بکشتاین

ترجمه :  محسن جوزی

=============

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش :‌ ۵ سال ضمانت قطعات و تعمیرات برای خریدار اول.

 

محسن جوزی

آهنگساز و پیانیست.

 

5 دیدگاه‌ها

 • پیوند دیدگاه امیرحسین دوشنبه, 06 مرداد 1399 ساعت 16:18 ارسال شده توسط امیرحسین

  سلام. بین پیانو دیواری perzina gp130 و زیمرمن s6 كدوم رو پیشنهاد میكنید؟ رنگ صدا و تاچ كدوم بهاره به نظرتون؟

 • پیوند دیدگاه محسن جوزی جمعه, 29 آذر 1398 ساعت 10:25 ارسال شده توسط محسن جوزی

  در پاسخ ریحانه :‌ به نظر من این پیانو بسیار قدیمی هست و به پایان عمر خودش نزدیک شده. توصیه میکنم پیانوی مکانیکی نو و یا با کارکرد کمتر از ۱۰ سال تهیه بفرمایید.

  در پاسخ علی : پیانویی که ۳۵ سال عمر کرده نمیتونه ۱۰ سال گارانتی داشته باشه (‌چه تضمینی برای حرف فروشنده دارید در حالی که شرکتهای بزرگ وارد کننده که در حال حاضر برندهای معتبری رو وارد کشور میکنند با مشکل تامین قطعه مواجه هستند). به نظرم تشخیص سالم بودن این پیانو برای شما بسیار سخت خواهد بود. توصیه میکنم ساز نو تهیه بفرمایید.برندهای معتبری نظیر پرل ریور، اوتومایسترو جی. اشتاینبرگ پیانوهای ارزان قیمت ولی کاملا استاندارد به بازار عرضه میکنند.

 • پیوند دیدگاه علی پنج شنبه, 28 آذر 1398 ساعت 23:57 ارسال شده توسط علی

  سلام. ببخشید به من پیانو اطلس پیشنهاد شده بنا به ادعای فروشنده ۳۵ ساله است اما آنقدر از سلامت پیانو مطمئن بودند که ده سال هم گارانتی میکردند. ارتفاع ۱۳۵ و قیمت ۶۰ لطف میفرمایید نظرتون را بگید و اینکه بین این و پرل ریور ۱۱۸ نو کدام بهتر هست. متشکرم.

 • پیوند دیدگاه ریحانه پنج شنبه, 25 بهمن 1397 ساعت 11:43 ارسال شده توسط ریحانه

  سلام وقت بخیر
  در مورد برند هارتمن برلین اطلاعاتی دارید؟
  البته در حال حاضر تو بازار موجود نیست
  دو پداله هستش
  HARTMANN Berlin
  ده سال پیش خریداری شده

 • پیوند دیدگاه ریحانه پنج شنبه, 25 بهمن 1397 ساعت 11:43 ارسال شده توسط ریحانه

  سلام وقت بخیر
  در مورد برند هارتمن برلین اطلاعاتی دارید؟
  البته در حال حاضر تو بازار موجود نیست
  دو پداله هستش
  HARTMANN Berlin
  ده سال پیش خریداری شده

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه