از میان عناوین

×

خطا

Passed variable is not an array or object, using empty array instead

دوازدهم آبان‌ماه و با آثاری از برامس، شوستاکویچ، راخمانینف، چایکوفسکی، فوره و پولنک

«بهنام ابوالقاسم» و «آتنا اشتیاقی» رسیتال پیانو و ویلون‌سل اجرا می‌کنند

  • دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 18:38
  • منتشرشده در اخبار
  • بازدید 2729 دفعه

«بهنام ابوالقاسم» و «آتنا اشتیاقی» یک‌شنبه دوازدهم آبان‌ماه رسیتال پیانو و ویلون‌سل را با آثاری از برامس، شوستاکویچ، راخمانینف، چایکوفسکی، فوره و پولنک در تالار وحدت تهران اجرا می‌کنند.«بهنام ابوالقاسم» - نوازنده‌ی پیانو- درباره‌ی این همکاری می‌گوید: «من و خانمِ اشتیاقی از همان سال‌های نوجوانی که فعالیت‌هایمان در زمینه‌ی موسیقی جدی شد، کارهای مشترکِ بسیاری با یکدیگر داشته‌ایم و در زمینه‌های مختلف (از موسیقی کلاسیک تا موسیقی ایرانی و همچنین موسیقی فیلم) همکاری کرده‌ایم، برای مثال در ارکسترهای گوناگون از جمله ارکستر «ذاستا» نیز نواخته‌ایم؛ به نظرم ایشان یکی از مطمئن‌ترین و تواناترین موسیقی‌دانان حال امروز ایران است و نواختن با او برای هر نوازنده‌ای احساسی توام با آرامش و حسِ خوب موسیقی را به وجود می‌آورد.»

او ادامه می‌دهد: «به خاطر شرایطی که هم‌اکنون در موسیقی کشور حاکم است، امکانِ چندانی برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی وجود ندارد؛ اما ما این احساس نیاز را به خصوص از طرف مخاطبان‌مان احساس کردیم و به همین خاطر قرار به برگزاری این کنسرت شد. ما این قطعات را در هم‌فکری با یکدیگر انتخاب کردیم تا هم برای مخاطبان عادی که کمتر با این موسیقی آشنا هستند، قابل درک باشد و هم کسانی که تخصص دارند از آن لذت ببرند. ضمن اینکه اینها قطعات استانداری هستند که در بسیاری از رپرتوارهای کلاسیک نواخته می‌شوند و نواختنِ آنها نیاز به تمرینِ بالا دارند.»‌

او می‌گوید که این اجرا چون چالشی برای هر دو نوازنده بوده است.

همچنین این دو هنرمند برای حمایت از علاقه‌مندان موسیقی کلاسیک قیمت بلیت‌های اجرای خود را سی تا هفتاد هزار تومان تعیین کرده‌اند.

منبع: سایت «موسیقی ما»

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه