اپلیکیشن جدید Ipad برای تقویت دشیفر پیانیست ها

  • یکشنبه, 03 فروردين 1393 ساعت 11:16
  • منتشرشده در مطالب آموزشی
  • بازدید 4441 دفعه

کار با این برنامه بسیار ساده است. آیپد خود را بر روی پایه نت قرار داده و برنامه را اجرا نمایید!

 

سپس قطعه مورد نظر خود را انتخاب كرده و به طور اجمالی نگاهی به آن بیندازید(درست همانگونه كه باید در امتحان دشیفر عمل كنید)، سرعت را مدنظر گرفته و شروع كنید. برنامه شما را تا پایان اجرا همراهی میكند و میتواند به طور همزمان میزانهای متعددی را نمایش دهد. قطعات بسیاری در این برنامه گنجانده شده اند و شما میتوانید قطعه مورد نظرتان را انتخاب كنید. مجموعه قطعات این برنامه از میان قطعات آزمونهای مشهور موسیقی نظیر ABRSM ، كالج موسیقی لندن، و آزمونهای موسیقی استرالیا انتخاب شده اند. شما میتوانید قطعات را به صورت تكی ویا مجموعه قطعاتی از سطح مدنظرتان خریداری نمایید.

sight read

این برنامه با خلاقیت دكتر كریستوفر ویلتشیر از شركت Wessar International طراحی شده است. او به عنوان معلم و مسئول برگزاری آزمون با تجربه طولانی مدت در Trinity Guildhallمی باشد. او میگوید همواره از دیدن هنرجویانی كه سطح پایینی از دشیفر دارند رنج می برد. این هنرجویان فاقد توانایی اجرای پیوسته قطعه هستند، قابلیتی كه بوسیله آن میتوان نواختن قطعه را بدون مشاهده میزانهایی كه قبلا نواخته شده انجام داد. دكتر ویلتشیر میگوید: " دشیفر یكی از عوامل بسیار مهم در رشد و ارتقاء هر هنرجوی موسیقی می باشد و هرتلاشی برای تسهیل این جنبه مهم بسیار ارزشمند است ".

در عین حال موسسه ABRSM نیز برنامه ای برای آموزش موسیقی ارئه كرده است. این برنامه كه در فوریه ٢٠١٣ منتشر شده است حاوی صدها تمرین برای تقویت گوش و دشیفر برای هنرجویان می باشد. این موسسه همچنین اعلام كرده است كه این برنامه قابلیت بهبود حافظه موسیقیایی هنرجویان را از طریق تست های اكو (بازخوانی عبارت های كوتاه) را نیز دارد. علاقه مندان میتوانند این برنامه را از اینجا دریافت كنند.

 

محسن جوزی

نوازنده ، مدرس و تكنسين پيانو،

عضو رسمی انجمن تکنسین‌های پیانو در امریکا ( PTG)

عضو رسمی MTNA

1 نظر

  • پیوند دیدگاه رعنا دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 21:51 ارسال شده توسط رعنا

    برای آیفون هم برنامه ای را میشناسید؟

دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه