نشر «هرمس» برگزار می‌کند:

حضور یکی از ستارگان موسیقی جز اروپا در فرهنگسرای نیاوران

  • چهارشنبه, 27 مرداد 1395 ساعت 08:55
  • منتشرشده در اخبار
  • بازدید 3179 دفعه

 جیووانی گوئیدی، پیانیست و بداهه‌نواز نامدار موسیقی جز، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 1 و 2 شهریور ماه، به دعوت نشر «هرمس» در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

به گزارش «موسیقی ما»، جیووانی گوئیدی (Giovanni Guidi) قرار است در این کنسرت که نخستین اجرایش در منطقه بزرگ شرق اروپا، آسیای مرکزی و خاورمیانه خواهد بود، مخاطبان را به بداهه‌نوازی پیانو مهمان کند. درواقع ورود جووانی گوئیدی 31 ساله به عرصه موسیقی جز، به سال ۲۰۰۴ بازمی‌گردد. او علی‌رغم داشتن پیشینه در حوزه موسیقی کلاسیک، به علت کنجکاوی، در کارگاه‌های آموزشی Enrico Rava  برجسته‌ترین موسیقیدان جز ایتالیا شرکت می‌کند و این ترومپت نواز کهنه‌کار استعداد شگرفی در او و بداهه‌نوازی‌اش می‌یابد و به این ترتیب او را وارد یکی از گروه‌های خود (Rava New Generation) می‌کند و به یک‌باره با انتشار دو آلبوم در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۰ به ستاره‌ای جدید در میان پیانیست‌های جز اروپا تبدیل می‌شود.

استعداد جووانی در نقش نوازنده پیانو در دو آلبومی که توسط مانفرد آیشر (بنیانگذار شرکت ای.‌سی‌.ام) از Enrico Rava تهیه و منتشر شده بود، توجه این تهیه‌کننده بزرگ را نیز جلب می‌کند و به او پیشنهاد تهیه اثری مستقل می‌دهد و در سال ۲۰۱۳ اولین آلبوم خود را در قالب تریو با عنوان  City of Broken Dreams  توسط این شرکت منتشر می‌کند. دو سال بعد، آلبوم دوم تریوی جووانی گوئیدی با عنوان This is the Day  توسط ای.‌سی.‌ام منتشر و بلافاصله جزو پرفروش‌های موسیقی جز اروپا می‌شود.

گوئیدی در بزرگ‌ترین جشنواره‌های جز جهان از جمله Umbria Jazz، Zurich Nu Jazz،North Sea Jazz Festival، San Francisco Jazz Festival، Molde Jazz Festival، Bologna Jazz و کشورهای آرژانتین، برزیل، آمریکا، آلمان، فرانسه، ایرلند، کره جنوبی، چین، انگلستان و ایتالیا اجرا داشته است و پس از بازگشت از تهران، سومین آلبومش توسط شرکت ای.‌سی.‌ام با عنوان Ida Lupino روانه بازار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های این کنسرت را که با قیمت‌های 70 و 80 هزار تومان به فروش می رود، از سایت «تیوال» تهیه کنند.

در ادامه می‌توانید به سه اثر از این هنرمند برجسته گوش دهید.

Trilly


City of broken dreams - City of broken dreams


Leonie - City of broken dreams


دیدگاه‌ها

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. پیش از ارسال دیدگاه و یا پرسش، پیشنهاد می‌کنیم نظرات قبلی را مشاهده فرمایید و تا حد امکان از طرح سوالات تکراری خودداری فرمایید. کد HTML مجاز نیست.

فرم ورود

عضویت در خبرنامه